Domowe Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

11 listopada z okazji 102. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości serdecznie zapraszamy na Domowe Śpiewanie Pieśni Patriotycznych. To tradycyjny dla Zgorzelca koncert, jednak w trudnym czasie pandemii: dostępny będzie w internecie, w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube. Zachęcamy wszystkich sympatyków Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oraz miłośników Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego do wspólnego śpiewania w naszych domach, przed komputerami!

W związku pandemią koronawirusa nie było możliwości organizacji tradycyjnego koncertu Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych z udziałem chóru, orkiestry i publiczności. Dlatego koncert będzie wspomnieniem Wspólnego Śpiewania z roku 2018, które odbyło się w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Zgorzelcu. Materiał został jednak na nowo zmontowany i przygotowany na miarę obecnych czasów: z napisami dla publiczności, która, mamy wielką nadzieję, zasiądzie w swoich domach, na swoich krzesłach i kanapach, by głośno zaśpiewać razem z chórem. Podczas Domowego Śpiewania Pieśni Patriotycznych śpiewać będziemy z Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oraz z towarzyszeniem Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego. Chór przygotowała Małgorzata Duda. Aranżacje pieśni patriotycznych przygotowali Joanna i Dominik Lewiccy. Zagrają też soliści- uczniowie zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Nad nagłośnieniem i oświetleniem czuwają Jacek Kadłubicki i Tomasz Szeremeta. Koncert prowadzi Dorota Adaszewska.

Śpiewajmy razem!

Współorganizatorami imprezy są: Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Koncert odbywa się w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca, współfinansowanego przez Gminę Miejską Zgorzelec i Gminę Zgorzelec.

Zapraszamy! Liczymy na Państwa obecność!

źródło: https://psmzgorzelec.pl/index.php/289-domowe-spiewanie-piesni-patriotycznych