Jubileusz w Internecie

Od czasu ostatniego koncertu jubileuszowego Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego minęło już ponad 2 lata. Wtedy, w roku 2019, obchodziliśmy 30-lecie zespołu. W marcu ubiegłego roku koncert został odwołany w związku ze zbliżającą się groźbą epidemii COVID19. Z tego samego powodu spotkanie z publicznością w jego tradycyjnej formie nie może się odbyć także w tym roku.

Orkiestra wciąż jednak funkcjonuje, za pośrednictwem internetu odbywają się próby, wciąż powiększa się repertuar zespołu. Tę pracę, tę pasję dyrygenta i muzyków orkiestry chcielibyśmy Państwu pokazać, a kolejny jubileuszowy koncert orkiestry zaprezentować… w sieci. – Z przyjemnością zachęcam Państwa do wysłuchania naszego mini koncertu on–line, życząc w imieniu zarówno swoim, orkiestry jak i całego Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, poczucia chociaż namiastki atmosfery panującej podczas corocznych koncertów odbywających się na hali CSR – zaprasza Dominik Lewicki, dyrygent ZOM. – Obyśmy jak najszybciej mogli znów się zobaczyć podczas tradycyjnego koncertu – dodaje.

Na jubileuszowy koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów zapraszamy w niedzielę, 11 kwietnia o godz. 18 na profil MDK I ZOM na portalu Facebook.