Letnie Warsztaty Muzyczne

W dniach 16-25 lipca 2021 odbyły się „Warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży uzdolnionej – członków Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego”. Tym razem wybraliśmy na wypoczynek uroczy ośrodek Revital w miejscowości Borne Sulinowo, która słynie z różnorodnych atrakcji, od spływów kajakowych po przejażdżki czołgiem.

Próby, próby…

Tradycyjnie podczas prób zespołu przygotowywaliśmy nowy repertuar, lecz przede wszystkim wracaliśmy do formy sprzed pandemii Covid-19. Ograniczenia w funkcjonowaniu dotknęły również orkiestry, dlatego też obok ćwiczenia na instrumentach, postawiliśmy w tym roku na integrację. Niezwykłą przygodą dla wszystkich był spływ kajakowy, podczas którego każdy na własnej skórze mógł przekonać się jak ważna jest współpraca i zaangażowanie, gdy dwie pary wiosłujących rąk muszą stanowić jedną całość – zupełnie jak podczas gry w zespole 🙂 Były codzienne poranne marsze Nordic Walking, ogniska… Jest co wspominać!

Całe jezioro nasze – kajakowe szaleństwo

Kolejną atrakcją była wycieczka po militarnych atrakcjach i miejscach, które miały ścisły związek z historią miasta Borne Sulinowo. Odwiedziliśmy bunkry będące pozostałością Wału Pomorskiego, Cmentarz radzieckich wojskowych i cywili z bazy w Bornem Sulinowie, Dom Oficera, Muzeum Pojazdów Militarnych ze słynnym czołgiem Rudy-102 (Czterej pancerni i pies!) i wiele innych. A w te wszystkie miejsca jechaliśmy… ciężarówką Ural.

Zapakowani 🙂

Niewątpliwie dużym przeżyciem dla nas wszystkich był koncert w ramach „Dixie Rajd Old Mobile”, który odbył się w sobotę 24 lipca 2021 w Bornem Sulinowie. Był to nasz pierwszy koncert po roku nieobecności na scenie. Mimo palącego słońca oraz spadających z pulpitów nut (wiatr!) jesteśmy bardzo zadowoleni oraz szczęśliwi – było to cudowne uczucie znowu usiąść na scenie i spojrzeć na owacje publiczności, która jak wiadomo – jest jednym z największych powodów do radości dla wykonawców. Dziękujemy CKiR w Bornem Sulinowie oraz zespołowi „Dixie Band” za zaproszenie oraz organizację koncertu.

Tuż przed koncertem

Projekt „Warsztaty Muzyczne dla dzieci i młodzieży uzdolnionej – członków Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego” jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zgorzelec. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.