Warszawskie Combo Taneczne wystąpi z Orkiestrą!

Szanowni Państwo ❗️❗️❗️❗️
z wielkim smutkiem, w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo widzów i artystów, ogłaszamy, że koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów oraz Janka Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego, zaplanowany na niedzielę 22 marca, nie odbędzie się.

Jednocześnie informujemy, że osobom, które kupiły już bilety na koncert będą zwracane pieniądze. Zwrotu biletów można dokonywać począwszy od dziś w Miejskiemu Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8. do 15. w biurze MDK oraz od godz. 15. do 20. na portierni MDK. W soboty i niedziele zwroty będą dokonywane od godz. 12. do 20. na portierni MDK.

Decyzja o odwołaniu koncertu została podjęta przez Burmistrza Miasta Zgorzelec na podstawie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju, który w komunikacie z 8 marca 2020r. rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Pełna treść komunikatu dostępna jest tutaj:
https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-imprez-masowych/Minął kolejny rok, kiedy Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. T. Grudzińskiego jest z nami, promuje nasze miasto w Polsce i zagranicą, a swoją muzyką ubarwia nam spędzone z nią chwile i uwrażliwia nas na piękno. To naprawdę świetny powód do świętowania! Dlatego świętujmy wszyscy razem – MY słuchacze i ORKIESTRA podczas kolejnego KONCERTU JUBILEUSZOWEGO.

Zapraszamy nań w niedzielę, 22 marca, na godz. 17:30. Bilety w cenie 30 zł, od 24 lutego, będą do nabycia w MDK Zgorzelec oraz kasach Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej, gdzie odbędzie się to doroczne wydarzenie.

Tym razem gościem Mandolinistów będzie Janek Młynarski i jego Warszawskie Combo Taneczne. Artyści występowali już raz w Zgorzelcu, a nasze miasto i pomysł zagrania wspólnie z orkiestrą mandolinistów tak im się spodobał, że mimo napiętego kalendarium, znajdą tej wiosny czas, żeby ponownie zabrzmieć nad Nysą.

Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to głównie piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na warszawskich ulicach i podwórkach.

Sam zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

źródło: UM Zgorzelec