Warsztaty muzyczne

W dniach 18-28. lipca 2020 roku odbyły się „Warsztaty Muzyczne dla dzieci i młodzieży uzdolnionej – członków Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego” w Ludwikowicach Kłodzkich. W tym roku skorzystaliśmy z gościnności Grupy Harenda, nocując w ciekawych, historycznych obiektach, w otoczeniu malowniczych Gór Sowich.

W tym roku, wyjątkowo, kąpieli słonecznych zażywaliśmy zamiast nad jeziorem – na szlakach górskich. Oprócz codziennych 2-godzinnych prób i samodzielnego ćwiczenia, znaleźliśmy czas na zwiedzanie zabytkowych sztolni, schronisk i wież widokowych. Nie zabrakło również integracyjnego ogniska, wspólnych zabaw, konkursów oraz tradycyjnego chrztu obozowego dla najmłodszych stażem członków orkiestry. Po dość długiej przerwie od systematycznych prób, członkom orkiestry udało się bardzo szybko wrócić do formy, co zaowocowało nie tylko sprawnym odświeżeniem starego, ale również opanowaniem zupełnie nowego repertuaru.

Zdobywcy Wielkiej Sowy

Mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w pikniku „Lato muzyczne w Harendzie”, który był ważnym wydarzeniem regionalnym. Dla nas był to moment szczególny, ponieważ pierwszy raz od ponad pół roku mogliśmy wspólnie zagrać koncert plenerowy z udziałem publiczności.

Koncert „Muzyczne lato w Harendzie”

Projekt „Warsztaty Muzyczne dla dzieci i młodzieży uzdolnionej – członków Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego” jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zgorzelec.